تبلیغات
دنیای کوچک ما... - چهل خصوصیت مشترک من و شما و انسانهای پیروز....
 
دنیای کوچک ما...
 
 

من و شما و همه انسانها به نوبه خود پیروز هستیم ، ولی بعضی از این خصوصیت های مشترک باعث پررنگ تر شدن پیروزی هایمان میشوند که در اینجا به برخی از آنها اشاره میکنیم

امید است که اگر حتی بعضی از این موارد تا کنون کمرنگ بوده اند ، از این به بعد ملکه ذهن و الگوی رفتاریمان باشند1) من و شما فرصت‌هایی را می‌بینیم و پیدا می‌کنیم که دیگران آنها را نمی بینند.

۲) از مشکلات درس می گیریم، در حالی که دیگران فقط مشکلات را می بینیم.

۳) روی راه حل ها تمرکز می کنیم.

۴) هوشیارانه و روشمندانه موفقیتمان را می سازیم، در زمانی که دیگران آرزو می کنند موفقیت به سراغشان آید.

۵)  مثل بقیه ترس هایی داریم ، ولی اجازه نمی دهیم ترس ما را کنترل و محدود کند.

۶) سوالات درستی از خود می پرسیم ، سوال هایی که ما را در مسیر مثبت ذهنی و روحی قرار می دهد.

۷) به ندرت از چیزی شکایت می کنیم و انرژی مان را به خاطر آن از دست نمی دهیم. همه چیزهایی که شکایت کردن باعث آن است فقط قرار دادن فرد در مسیر منفی بافی و بی ثمر بودن است.

8) سرزنش نمی کننیم (واقعا فایده اش چیست؟) ما مسوولیت کارهایمان و نتایج کارهایمان را تماما به عهده می گیریم.

۹) وقتی ناچاریم از ظرفیتی بیش از حد ظرفیت مان استفاده کنیم همیشه راهی را برای بالا بردن ظرفیتمان پیدا می کنیم و بیشتر از ظرفیتمان از خود توقع داریم. ما از آنچه داریم به نحو کارآمدتری استفاده می کنیم.

۱۰)  همیشه مشغول، فعال و سازنده هستیم. هنگامی که اغلب افراد در حال استراحت هستند ما برنامه ریزی ، تامل و فکر می کنیم ، تا وقتی که کارمان را انجام می دهیم استرس کمتری داشته باشیم.

۱۱) خودمان را با افرادی که با ما هم فکر هستند متحد می کنیم (کار تیمی همگن). ما اهمیت و ارزش قسمتی از یک گروه بودن را می دانیم.

۱۲) بلندپرواز هستیم و دوست داریم حیرت انگیز باشیم. ما هوشیارانه انتخاب می کنیم تا بهترین نوع زندگی را داشته باشیم و نمی گذاریم زندگی مان اتوماتیک وار سپری شود.

۱۳) به وضوح و دقیقا می دانیم که چه چیزی در زندگی می خواهیم و چه نمی خواهیم ، ما بهترین واقعیت را دقیقا برای خودمان مجسم و طراحی می کنیم (با تمام جزییات) به جای اینکه صرفا تماشاگر زندگی باشیم.

۱۴) بیشتر از آنکه تقلید کنیم، نوآوری می کنیم (ولی از تجربه دیگران نهایت استفاده را میکنیم).

۱۵) در انجام کارهایمان امروز و فردا نمی کنیم و زندگی مان را در انتظار رسیدن بهترین زمان برای انجام کاری از دست نمی دهیم.

۱۶) ما دانش آموزان مدرسه زندگی هستیم و همواره برای یادگیری روی خودمان کار می کنیم ، فرقی نمیکند در مسافرت باشیم در دانشگاه باشیم و یا در زندان. ما از راه های مختلفی مثل تحصیلات آموزشگاهی، دیدن و شنیدن، پرسیدن، خواندن و تجربه کردن یاد می گیریم.

۱۷) همیشه دو نیمه خالی و نیمه پر لیوان را می بینیم و با در نظر گرفتن نیمه خالی و امید به نیمه پر توانایی پیدا کردن راه درست را داریم.

۱۸) دقیقا می دانیم که چه کاری باید انجام دهنیم و زندگی شان را با از شاخه ای به شاخه ای دیگر پریدن از دست نمی دهیم (اگر هم تنوع پذیر و یا با انرژی مفرط هستیم ، با گسترش همان شاخه و استفاده از تجربیات بدست آمده ادامه میدهیم).

۱۹) ریسک های حساب شده ای انجام می دهیم؛ ریسک های مالی، احساسی و شغلی.

۲۰) با مشکلات و چالش هایی که برایمان پیش می آید سریع و تاثیرگذار روبه رو می شویم و هیچ وقت در مقابل مشکلات سرمان را زیر برف نمی کنیم. با چالش ها روبه رو می شویم و از آنها برای پیشرفت خودمان بهره می بریم.

۲۱) منتظر قسمت و سرنوشت و شانس نمی مانیم تا آینده مان را رقم بزنیم. آما بر این باوریم که با تعهد و تلاش و فعالیت، بهترین زندگی را برای خودمان می سازند ، درست است که هیچ اتفاقی در این دنیا بیدلیل نیست ولی اتفاقات وسرنوشتمان را خودمان تعیین میکنیم ، درست به مانند یک بازی شطرنج.

۲۲) وقتی بیشتر مردم کاری نمی کنند؛ ما مشغول فعالیت هستیم. ما قبل از اینکه مجبور به کاری بشویم، عمل می کنیم.

۲۳) بیشتر از افراد معمولی روی احساسات مان کنترل داریم. ما همان احساساتی را دارنم که دیگران دارند ولی هیچ گاه برده احساساتمان نمی شویم ، حتی اگر صلاح باشد احساساتمان را تا نهایتش خرج میکنیم.

۲۴) حتی اگر خجالتی یا درون گرا باشیم ولی با تمرین ارتباط گرهای خوبی هستیم و روی رابطه ها کار می کنیم (یکی از رموز جدید کشف شده در پیروزی وجود ارتباطات موثر اشخاص است).

۲۵)  برای زندگیمان برنامه داریم و سعی می کنیم برنامه مان را عملی کنیم ، زندگی ما از کارهای برنامه ریزی نشده و نتایج اتفاقی عاری است.

۲۶) در زمانی که بیشتر مردم به هر قیمتی می خواهند از رنج کشیدن و بودن در شرایط سخت اجتناب کنند، من و شما قدر و ارزش کار کردن و بودن در شرایط سخت را می فهمیم ، ما عاشق سختی هستیم ، مانند شخص ورزشکاری که با ریاضت کشیدن و احساس ساخته شدن نهایت لذت را میبرد.

۲۷) ارزش های زندگی مان معلوم است و زندگی مان را روی همان ارزش ها بنا می کنیم ، ما میدانیم چه هستیم.

۲۸)  تعادل داریم. وقتی از لحاظ مالی پیروز هستیم، می دانیم که پول و موفقیت مترادف نیستند. ما می دانیم افرادی که فقط از نظر مالی در سطح مطلوبی قرار دارند، موفق نیستند. این در حالی است که خیلی ها خیال می کنند پول همان موفقیت است. ولی ما دریافته ایم که پول هم مثل بقیه چیزها یک وسیله است برای دستیابی به موفقیت و پیروزی.

۲۹) اهمیت کنترل داشتن روی خود را درک کرده ایم. ما بسیار قوی هستیم و از اینکه راهی را می رویم که کمتر کسی می تواند برود، شاد می شویم.

۳۰) از خودمان مطمئن هستیم و به احساسات ناشی از اینکه کجا زندگی می کنیم و چه داریم و چه طور به نظر می رسیم، توجهی نداریم.

۳۱) دست و دل باز و مهربان هستیم و از اینکه به دیگران کمک می کنیم تا به خواسته هایشان برسند خوشحال می شویم.

۳۲)  متواضع هستیم و اشتباهات مان را با خوشحالی می پذیریم و به راحتی عذرخواهی می کنیم.  ما از توانایی هایمان خاطر جمع هستیم ولی به آن مغرور نمی شویم. ما خوشحال می شویم که از دیگران بیاموزیم و از اینکه به دیگران کمک می کنیم تا خوب به نظر برسند بیشتر از کسب افتخارات شخصی مان لذت می بریم.

۳۳)  انعطاف پذیر هستیم و تغییر را غنیمت می شماریم. وقتی وضعیتی پیش می آید که عادت ها و آسایش روزمره مان را بر هم می زند از آن استقبال می کنیم و با آغوش باز وضعیت جدید و ناشناس را می پذیریم ، چرا که میدانیم تغییرات و سازگاری با آنها راز بقاست.

۳۴)  همیشه سلامت جسمانی خودمان را در وضعیت مطلوبی نگه می داریم و می دانیم که بدنمان خانه ای است که در آن زندگی می کنیم و به همین خاطر، سلامت جسمانی برای ما خیلی مهم است.

۳۵)  موتور بزرگ و پرقدرتی داریم. سخت کار می کنیم و تنبلی نمی کنیم.

۳۶) همیشه منتظر بازتاب کارهایمان هستیم ، چرا که بخوبی درک کرده ایم که از ماست که برماست.

۳۷)  با افراد بدذات و غیرموجه نشست و برخاست نمی کنیم.

۳۸) وقت مان و انرژی مان را روی وضعیت هایی که از کنترل مان خارج است صرف نمی کنیم (مانند مسائل بیهوده سیاسی و مسائل کلان خارج از کنترل).

۳۹) کلید خاموش روشن داریم. می دانیم چگونه استراحت کنیم و ریلکس شویم ، از زندگی مان لذت می بریم و سرگرم می شویم.

۴۰) آموخته هایمان را تمرین می کنیم. درباره تئوری های عجیب و غریب خیالبافی نمی کنیم بلکه واقع بینانه زندگی می کنیم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 7 مرداد 1394 06:38 ق.ظ

عالیه !!!


چهارشنبه 14 دی 1390 05:50 ب.ظ
خیلی وب زیبایی داری...
موفق باشی
چهارشنبه 7 دی 1390 10:03 ب.ظ
عالی بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محمد رفیعی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
اسلاید تصویری

Powered by WebGozar

تصاویرمن در اینستاگرام Instagram